program 2017

___

 

 pondělí 10. 7. / 19.30 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

Pódium mladých

vystoupení žáků a absolventů ZUŠ Třeboň

  • Celý program koncertu

     

     

    ARCANGELO CORELLI (1653–1713)

    Triová sonáta D dur, op. 4 (č. 3)

    I. Preludio

    II. Corrente

    III. Sarabanda

    IV. Tempo di Gavotta

     

    Tereza Klabochová | příčná flétna

    — Pražská konzervatoř, pedagog MgA. Jan Ostrý

     

    Tereza Vacková | příčná flétna

    — ZUŠ Třeboň, pedagog Tereza Roblová, DiS.

     

    Markéta Ceháková | fagot

    — Pražská konzervatoř, pedagog Mgr. Michael Verner

     

     

    VLADIMIR ŠAINSKIJ (* 1925)

    Píseň krokodýla Geni

    Andrea Šulcová | akordeon

    — ZUŠ Třeboň, pedagog Lenka Slaninová, DiS.

     

     

    FRYDERYK CHOPIN (1810–1849)

    Nocturno cis moll, op. posth.

    Anna Košinová | klavír

    — ZUŠ Třeboň, pedagog BcA. Martina Krausová

     

     

    RICHARD ŠIMČIK

    Parafráze

    Vojtěch Pumpr | akordeon

    — ZUŠ Třeboň, pedagog Lenka Slaninová, DiS.

     

     

    ALONSO MUDARRA (1510–1580)

    Fantasia

     

    IVAN BOREŠ (* 1976)

    Fanfára

    Lydia Ceháková | kytara

    — ZUŠ Třeboň, pedagog Bc. Stanislav Kubín

     

     

    ANTONÍN DVOŘÁK (1841–1904)

    Moravské dvojzpěvy (výběr)

    Holub na javoře

    Slavíkovský polečko malý

    Dyby byla kosa nabróšená

    Linda Havránková | zpěv

     

    Alžběta Prášilová | zpěv

    — ZUŠ Třeboň, pedagog MgA. Stanislava Blažíčková

     

    Lucie Slaninová | klavír

    — Univerzita Hradec Králové, Pedagogická fakulta

     

     

    ANATOLI KUSJAKOV (1945–2007)

    Zimní črty

    Obrázky na skle

    Trojka

    Severní vítr

     

    RICHARD GALLIANO (* 1950)

    Sertao

    Martin Šulc | akordeon

    — ZUŠ Třeboň, pedagog Lenka Slaninová, DiS.

     

     

    JOSEF MYSLIVEČEK (1737–1781)

    Koncert pro flétnu D dur

    I. Allegro moderato

     

    Tereza Klabochová | příčná flétna

    — Pražská konzervatoř, pedagog MgA. Jan Ostrý

     

    Alžběta Krausová | klavír

    — JAMU v Brně, pedagog doc. MgA. Jan Jiraský, Ph. D.

     

     

    BEDŘICH SMETANA (1824–1884)

    Poetické polky, op. 8

    Es dur

    g moll

    As dur

     

    Michaela Candrová | klavír

    — Konzervatoř Brno, pedagog Mgr. Renata Bialasová

     

     

    RAYMOND GALLOIS-MONTBRUN (1918–1994)

    Koncertní kus pro klarinet a klavír

    Tomáš Kraus | klarinet

    — JAMU v Brně, pedagog doc. Mgr. Milan Polák, doc. MgA. Vít Spilka

     

    Alžběta Krausová | klavír

    — JAMU v Brně, pedagog doc. MgA. Jan Jiraský, Ph. D.

     

     

    VÝTĚŽEK KONCERTU JE VĚNOVÁN CENTRU ARPIDA.

     

  • zavřít

úterý 11. 7. / 19.30 hod // Konírna, Zámek Třeboň

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

Jan Mráček — housle

  • Celý program koncertu

     

     

    JOHANN SEBASTIAN BACH (1685 – 1750)

    Partita d moll, BWV 1004 /výběr/

    Allemande – Courante – Sarabande – Gigue

     

     

    EUGÈNE YSAŸE (1858 – 1931)

    Sonáta č. 2 a moll, op. 27

    Preludio. Poco vivace „Obsessione“

    Malinconia. Poco lento

    Sarabande. Lento „Danza delle ombre“

    Les furies. Allegro furioso

     

     

    SERGEJ PROKOFJEV (1891 – 1953)

    Sonáta D dur pro housle sólo, op. 115

    Moderato

    Andante dolce. Tema con variazioni

    Con brio – Allegro precipitato – Tempo I. – Allegro precipitato

     

     

    EUGÈNE YSAŸE (1858 – 1931)

    Sonáta d moll, op. 27, č. 3 „Balada“ (jednovětá)

     

     

    FRITZ KREISLER (1875 – 1962)

    Recitativo a Scherzo-caprice pro housle sólo, op. 6

     

  • zavřít

středa 12. 7. / 19.30 hod // malé nádvoří, zámek Třeboň

Roman Janál — baryton

Hana Müllerová — harfa

  • Celý program koncertu

     

     

    WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756 – 1791)

    Abendempfindung, KV 523

    Deh, vieni alla finestra /canzonetta z opery

    Don Giovanni, KV 527/

     

     

    LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770 – 1827)

    8 Lieder Op. 52

    Maigesang, № 4

    Mollys Abschied, № 5

    Marmotte, № 7

     

     

    JAN LADISLAV DUSÍK (1760 – 1812)

    Sonáta c moll pro sólovou harfu

    Allegro – Andante – Rondo

     

     

    JAN KŘTITEL KRUMPHOLTZ (1742 – 1790)

    Chansone, op. 10 /výběr/

    Je voulois, Sylvie

    Puisque mon espoir se fonde

    Au fond d´une sombre valée

     

     

    LEOPOLD KOŽELUH (1747 – 12818)

    Písně, op. 31

    Sento amor, № 3

    Spira pur, № 11

     

     

    BEDŘICH SMETANA (1824 – 1884) / HANUŠ TRNEČEK (1858 – 1914)

    Fantasie na téma symfonické básně Vltava pro sólovou harfu

     

     

    KAREL BENDL (1838 – 1897)

    Cigánské melodie /výběr/

    Když mne stará matka

    Vyskoč si, cigáne

    Když zemře srdce cigána

    Kterak trojhranec můj

    Hej, při hudbě, zpěvu

     

     

    CARLOS SALZEDO (1885 – 1961)

    Píseň noci

     

     

    DAVID WATKINS (*1939)

    Tanec ohně

     

     

    ANTONÍN DVOŘÁK (1841 – 1904)

    Biblické písně, op. 99 /výběr/

    Hospodin jest můj pastýř

    Bože, Bože píseň novou

    Popatřiž na mne a smiluj se nade mnou

    Zpívejte Hospodinu píseň novou

     

  • zavřít

čtvrtek 13. 7. / 19.30 hod // kostel sv. Jiljí, Třeboň

Jaroslav Tůma — varhany

Mihály Könyves-Tóth — trubka / Maďarsko (laureát MHS Pražské jaro 2016)

  • Celý program koncertu

     

     

    TENTO KONCERT JE POŘÁDÁN POD ZÁŠTITOU VELVYSLANECTVÍ MAĎARSKA.

     

     EDWARD H. TARR (*1936)

    A Suite of Trumpet Voluntaries by Handel and His Contemporaries

    Adagio (John Stanley) – Allegro (Simon Stubley) – Allegro (Georg Friedrich Händel) – Rather slow than fast (William Boyce) – Brisk (William Boyce)

     

     

    JOHANN SEBASTIAN BACH (1685 – 1750)

    Toccata a fuga d moll, BWV 565

     

     

    GEORG FRIEDRICH HÄNDEL (1685 – 1759)

    Gloria in Excelsis Deo

     

     

    ADAM VÁCLAV MICHNA (1600 – 1676)

    hymnus Matky Boží slavná Nadaní (z cyklu Loutna česká)

     

     

    JAROSLAV TŮMA

    Matky Boží slavná Nadaní (Perpetuum mobile)

     

     

    TOMASO ALBINONI (1671 – 1751) / REMO GIAZOTTO (1910 – 1998)

    Adagio g moll

     

     

    JESÚS GURIDI (1886 – 1961)

    Dobrý pastýř (3. část)

     

     

    GIOVANNI BATTISTA MARTINI (1706 – 1784) / MARIE-CLAIRE ALAIN (1926 – 2013)

    Largo a Toccata D dur

     

  • zavřít

pátek 14. 7. / 19.30 hod // nádvoří Městského úřadu, Třeboň

Dasha

Jan Smigmator

Big Band Felixe Slováčka

  • Celý program koncertu

     

     

    Two ‘O’clock Jump

    BENNY GOODMAN, HARRY JAMES

     

    They Can’t Take That Away From Me

    GEORGE A IRA GERSHWIN

     

    Come Fly With Me

    SAMMY CAHN, JIMMY VAN HEUSEN

     

    Time To Swing

    SVATOPLUK F. SMOLA, JAN SMIGMATOR

     

    Watch What Happens

    MICHEL LEGRAND, NORMAN GIMBEL

     

    How Do You Keep The Music Playing

    MICHEL LEGRAND, ALAN A MARILYN BERGMAN

     

    There Will Never Be Another You

    HARRY WARREN, MACK GORDON

     

    Something Stupid

    CLARENCE CARSON PARKS

     

    All The Way

    SAMMY CAHN, JIMMY VAN HEUSEN

     

    Don’t Get Around Much Anymore

    DUKE ELLINGTON, BOB RUSSELL

     

    What A Difference A Day Makes

    MARIA GREVER, STANLEY ADAMS

     

    Cheerful Little Earful

    HARRY WARREN, IRA GERSHWIN, BILLY ROSE

     

    Crazy Little Thing Called Love

    FREDDIE MERCURY

     

     

    PŘESTÁVKA

     

     

    In The Mood

    WINGY MANONE, ANDY RAZAF, JOE GARLAND

     

    Swing Is Back

    SVATOPLUK F. SMOLA, JAN SMIGMATOR

     

    Feeling Good

    LESLIE BRICUSSE, ANTHONY NEWLEY

     

    Quando, Quando, Quando

    TONY RENIS

     

    Too Darn Hot

    COLE PORTER

     

    Night And Day

    COLE PORTER

     

    Thou Swell

    RICHARD RODGERS, LORENZ HART

     

    The Best Things In Life Are Free

    RAY HENDERSON, BUDDY DESYLVA, LEW BROWN

     

    Let Me Try Again

    SAMMY CAHN, PAUL ANKA

     

    Clarinet Marmalade

    LARRY SHIELDS, HENRY RAGAS

     

    Fly Me To The Moon

    BART HOWARD

     

    New York, New York

    JOHN KANDER, FRED EBB

     

    Za svým snem jít / My Way

    CLAUDE FRANCOIS, JACQUES REVAUX, PAUL ANKA, JAN SMIGMATOR

     

    The Lady Is A Tramp

    RICHARD RODGERS, LORENZ HART

     

  • zavřít

sobota 15. 7. / 19.30 hod // nádvoří Městského úřadu, Třeboň

POCTA EMĚ DESTINNOVÉ

Elena Moşuc — soprán / Rumunsko-Švýcarsko

Jihočeská filharmonie

Jan Chalupecký — dirigent

  • Celý program koncertu

     

     

    TENTO KONCERT JE POŘÁDÁN POD ZÁŠTITOU VELVYSLANECTVÍ RUMUNSKA.

     

    VINCENZO BELLINI (1801 – 1835)

    Norma: „Casta diva“, árie Normy ze stejnojmenné opery

     

     

    GAETANO DONIZETTI (1797 – 1848)

    předehra k opeře Marie Stuartovna

     

     

    GAETANO DONIZETTI

    „Quando di luce rosea“, árie Marie Stuartovny ze stejnojmenné opery

     

     

    GAETANO DONIZETTI

    předehra k opeře Anna Boleynová

     

     

    GAETANO DONIZETTI

    „Al dolce guidami… Coppia inique“, árie Anny Boleynové ze stejnojmenné opery

     

     

    PŘESTÁVKA

     

     

    GIUSEPPE VERDI (1813 – 1901)

    předehra k opeře Nabucco

     

     

    GIUSEPPE VERDI

    „Ave Maria“, árie Desdemony z opery Otello

     

     

    GIUSEPPE VERDI

    předehra k opeře Síla osudu

     

     

    GIUSEPPE VERDI

    „Timor di me? ... D‘amor sull‘ali rosee“ árie Leonory z opery Trubadúr

     

     

    GIUSEPPE VERDI

    Tanec otrokyň z opery Aida

     

     

    GIUSEPPE VERDI

    „Merce, dilette amiche“, árie Eleny z opery Sicilské nešpory

     

  • zavřít

Večery provází paní Martina Kociánová.

Zimní Třeboňská nocturna 2017 / 2018

___

 

 čtvrtek 19. 10. 2017 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

„Klavírní duo“

Karel Vrtiška — klavír

Jan Čmejla — klavír

 

 

čtvrtek 16. 11. 2017 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

Jitka Hosprová — viola

Ladislav Horák — akordeon

 

 

 čtvrtek 21. 12. 2017 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

„Česká mše vánoční od J. J. Ryby“

Pražský filharmonický sbor

Lukáš Vasilek — sbormistr

 

 

čtvrtek 25. 1. 2018 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

„Večer hudby a slova“

PhDr. Ivo Šmoldas

Ing. Dušan Vančura

Vokální soubor Antikvartet

 

 

čtvrtek 22. 2. 2018 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

„Česká a světová operní dueta“

Kristýna Vylíčilová — soprán

Roman Hoza — bas

Zdeněk Klauda — klavírní doprovod

 

 

čtvrtek 22. 3. 2018 / 19.00 hod // Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

„Zpívající klarinety“

Hana Tauchmanová — klarinet

Jana Lahodná — klarinet

Jana Černohouzová — klarinet

Věra Kestřánková — basklarinet

 

 

Pořady uvádí pan Dušan Vančura. O eventuální změně programu bude veřejnost informována.

Předprodej vstupenek bude probíhat v IKS Třeboň na Masarykově náměstí během podzimu 2017. Prodej zlevněných abonentních karet končí 19. října 2017.

více o zimních koncertech